Kontakta oss

Har du frågor, synpunkter eller önskemål om vår verksamhet ska du vända dig till förbundets kansli.

Förbundets kansli

Jenny Lundström, generalsekreterare
E-post: jenny.lundstrom@parkinsonforbundet.se

Teuta Hatipi
E-post: teuta.hatipi@parkinsonforbundet.se

Anna Wedin
E-post: anna.wedin@parkinsonforbundet.se

Anna Wedin, Jenny Lundström och Teuta Hatipi

Förbundskansliet

Växel: 08-666 20 70

Måndag-fredag kl. 9-15
(lunchstängt kl. 12-13)

E-post
info@parkinsonforbundet.se

Adress

Parkinsonförbundet
c/o Ioffice
Drottninggatan 33
111 51 Stockholm

Organisationsnummer 857205-3380

Övrigt

Medlemsavgift betalas till bankgiro 438-1729 (gäller enbart nya medlemmar)
Övriga betalningar görs till bankgiro 5325-3423

Facebooks logga

Vi finns på Facebook

 

Parkinsonförbundets styrelse

Eva-Lena Jansson
Ordförande
e-post: eva-lena.jansson@parkinsonforbundet.se

Kristina Hagström
1:e vice ordförande
e-post: stina@hagstrom.nu

Sven Pålhagen
2:e vice ordförande
e-post: sven.palhagen@gmail.com

Eleonor Högström
Ledamot
e-post: eleonor.hogstrom@me.com

Myrna A Åkerblom
Ledamot
e-post: myrna651@gmail.com

Bernt Kruse
Ledamot
e-post: bernt.kruse@outlook.com

Åsa Simu Holmgren
Ledamot
e-post: asaholmgren66@gmail.com

Monica Vikingsson
Ledamot
e-post: monica@parkinsonskane.se

Styrelseersättare

Lena Schalin
e-post: midwife_le@hotmail.com

Förbundets styrelse och kanslipersonal

Revisorer

Sune Andersson, internrevisor
e-post: 1433andersson@telia.com

Gun Pettersson, internrevisor
e-post: gun.pettersson50@gmail.com

Ersättare

Ann-Marie Andersson
e-post: annmarie.hjartlanda@gmail.com

 

Parkinsonförbundets valberedning

Bo Jäghult, sammankallande, Kvicksund
e-post: bo@jaghult.se

Maud Eker, Lund
e-post: maud.eker@gmail.com

Ingemar Karlsson, Jönköping
e-post: monka.1@hotmail.com

Erika Franzén, Stockholm
e-post: erika.franzen@ki.se

Lennart Moberg, Härnösand
e-post: moberg.harnosand@gmail.com

Ersättare:
Agneta Nilsson, Stockholm
e-post: signeagneta@gmail.com

Lena Gårdh Sjöman, Enköping
e-post: l.gardh@hotmail.com