En kaffekopp uppifrån med en smiley ritad i skummet

Kontaktpersoner Yngre Parkinson

Yngre med Parkinson finns på många olika platser i landet. Här hittar du telefon och mejladresser till våra kontaktpersoner.

Blekinge

Vakant

Dalarna

Vakant

Gotland

Frans Björk
Telefon: 0705-28 90 10 (nås enklast efter klockan 17 vardagar)
frans(at)gmail.com

Gävleborg

Britta Djurberg
Telefon: 073-157 22 41
britta.djurberg@gavle.se

Halland

Vakant

Jämtland-Härjedalen

Carola Strandberg
Telefon: 063-34041 eller 0730-605664
cmstrandberg@gmail.com

Jönköping

Monica Svensson
Telefon: 076-027 3285
monicastensholm@gmail.com

Kalmar

Helene Carlsson
Telefon:073-183 25 38
helene.c@hotmail.com

Kronoberg

Vakant

Norra Älvsborg/ Bohuslän

Anna Hagström
Telefon: 070-209 04 58
annahelena.76108@gmail.com

Norrbotten

Maritha Juhlin
Telefon: 070-633 61 59
marjuh015@hotmail.com

Åsa Holmgren
Telefon: 070-3477585
asaholmgren66@gmail.com

Skaraborg

Lena Peterson
Telefon: 073-05 21 303

Leif Hellgren
Telefon: 070-831 12 22
lb.hellgren@yahoo.se

Skåne

Vakant

Stockholm

Johan Eklund
Telefon: 0733 - 514675
eneklund@gmail.com

Södra Älvsborg

Vakant

Sörmland

Vakant

Uppland

Britt-Marie Eriksson
Telefon: 070-527 84 10
nyp.uppsala@gmail.com

Värmland

Mats Karlsson Franzén
Telefon: 070-682 35 00
getviken@gmail.com

Västerbotten

Anneli Malm
Telefon: 0914-400 49 eller 070-29 171 99
malm.anneli@gmail.com

Västmanland

Isabelle Bede
Telefon:0702-85 53 95
isabelle@iyoga.se

Västra Sverige

Vakant

Västernorrland

Lena Petersson
Telefon: 0660-168 02, 070-554 24 22
Pettzon27@hotmail.com

Urban Nilsson
Telefon: 070 - 688 93 06
urban.nilsson@gmail.com

Maria Lilja
Telefon: 0702-14 45 98
mlilja6@icloud.com

Örebro

Vakant

Östergötland

Pija Adbåge
Telefon: 070-209 19 86
adbage@telia.com