Styrelse
Parkinson Skåne Länsförening


Monica Vikingsson

Ordförande

 

tel: 0707-45 39 50
e-post: monica@parkinsonskane.se

 

 


Hasse Anderberg

Vice orförande
 

tel: 0708-700 708
e-post: hasse@parkinsonskane.se


Björn Lundgren

Ledamot
 

tel: 0706-97 78 91
e-post: bjorn.bjarred@gmail.com

 

 


Göran Markholm

Ledamot / kommunikation

 

Tel: 0707-17 52 21
e-post: goran@parkinsonskane.se

 

 


 

 

Lena Schalin

Ledamot / NYP

 

tel: 0703-43 33 79
e-post: midwife_le@hotmail.com

 

 


Thomas Winberg

Kassör

Utflykter
 

 

tel: 0703-21 75 20
e-post: thomas@parkinsonskane.se

 


Kerstin Phillips

Medlemsansvarig
Webbredaktör

 

tel: 0705- 868 312
e-post kerstin@parkinsonskane.se

 



Maud Eker

Ledamot / anhörigverksamhet

 

tel: 0737-07 07 70
e-post: maud.eker@gmail.com

 

 


 Emy Ericsson
 Kalendarium
 e-post: emy@parkinsonskane.se
 


 Lisa Engström
 Projekt
 e-post: engstrom.svanevagen@comhem.se


 

Kontakta oss

Vårt kansli är dessvärre stängt.

Kontaktas oss via e-mail
kansli@parkinsonskane.se

Vi läser av e-mail kontinuerligt och svarar inom någon dag.

 

Eller kontakta ansvarig styrelseledamot, se ansvarsområden och kontaktuppgifter till vänster

 

Postadress:
Parkinson Skåne, Annegården, Skansvägen 5, 226 49 Lund

 

Hemsida:

www.parkinsonforbundet.se/skane

Föreningens stadgar