Parkinsonförbundets styrelse

Har du frågor, synpunkter eller önskemål om vår verksamhet ska du vända dig till förbundets styrelse.

Eva-Lena Jansson
Ordförande
e-post:eva-lena.jansson@parkinsonforbundet.se

Kristina Hagström
1:e vice ordförande
e-post: stina@hagstrom.nu

Sven Pålhagen
2:e vice ordförande
e-post: sven.palhagen@gmail.com

Eleonor Högström
e-post: eleonor.hogstrom@parkinsonforbundet.se

Myrna A Åkerblom
Ledamot
e-post:myrna651@gmail.com

Bernt Kruse
Ledamot
e-post: bernt.kruse@outlook.com

 

Åsa Holmgren
Ledamot
e-post: asaholmgren66@gmail.com

 

Peter Haasma
Ledamot
e-post: peter.haasma@gmail.com

 

 


Valberedningen presenteras här>>

Styrelseersättare

Monica Vikingsson
e-post: monica@parkinsonskane.se

Lena Schalin
e-post: midwife_le@hotmail.com

 


Revisorer

Sune Andersson
Internrevisor
e-post: 1433andersson@telia.com

Gun Pettersson
Internrevisor
e-post: gun.pettersson50@gmail.com

 

Ersättare
Ann-Marie Andersson, Sävsjö
e-post: annmarie.hjartlanda@gmail.com